Administrative Staff

Dewitt, Matthew
Assistant Principal of Discipline
Dunlap, Charlotte
Assistant Principal for Instruction
Jackson, Traci
Principal

Support Staff

Bennett, Monieca
Pre-K Paraprofessional
Bowen, Heather
Family Engagement Coordinator
Brown, Sierra
Custodian
Bundick, Aleyah
Kindergarten Paraprofessional
Clarington, Johnice
Paraprofessional
Dale, Sandra
Paraprofessional
Davis, Kennesha
Paraprofessional
Drake, Amber
EIP Paraprofessional
Farris, Eric
Resource Officer
Gordon, Shamika
Ingram, Patricia
Office Clerk
Johnson, Alice
PE Paraprofessional
Knot, Tracy
Paraprofessional
Lindsey, Kristin
PreK Paraprofessional
Loomis, Tabatha
Health Technician
McCullough, Gina
Secretary/Bookkeeper
Meador, Lisa
Kindergarten Paraprofessional
Nicolosi, Tricia
Lunchroom Manager
Sampson, Ternesha
EIP Paraprofessional
Thomas, Trellis
Kindergarten Paraprofessional
Veber, Renee
Paraprofessional
Wallace, Lori
Counselor
Worsham, Latosha
ATS Clerk
Wynn, Kayla

Teaching Staff

Blue, Ontwaun
Fifth Grade Teacher
Bridges, Angela
Fourth Grade Teacher
Buttrom, Leann
PreK Teacher
Buzzell, Ali
Reading EIP
Byrom, Alexandria
Kindergarten Teacher
Chiles, Crystal
Pre-K Teacher
Collins, Shelonda
Third Grade Teacher
Combs, Cheryl
First Grade GTE Teacher
Dargan, Amanda
Art Teacher
Davis, Laswanda
First Grade Teacher
Descartes, Christy
Teacher
Dowd, Amanda
First Grade Teacher
Edmunds, Jennifer
Third Grade Teacher
Fulghum, Britney
Fourth Grade Teacher
George, Todd
Physical Educator
Gunn, Scott
Music Teacher
Haeusler, Susan
Media Specialist
Hall, Danielle
Fourth Grade Teacher
Harthorne, Stephanie
Kindergarten Teacher
Harvey, Bridget
Fourth Grade Teacher
Hill, Amanda
Fifth Grade Teacher
Hogan, Francine
Fifth Grade Teacher
Jones, Carlencia
Second Grade Teacher
Kratzer, Robin
Teacher
Lawhorn, Mary
Teacher
Mcdonald, Yolanda
Second Grade Teacher
Neal, Christen
Third Grade Teacher
Nieves, Amaris
Kindergarten Teacher
Poole, Brianne
Pre-K Teacher
Sheppard, Stephanie
Pre-K Teacher
Stanley, Lara
Third Grade Teacher
Steeh, Charlene
Kindergarten Teacher
Talbert, Joni
Teacher
Wade, Makayla
Speech Language Pathologist
Walker, Crystal
Second Grade Teacher
Wallace, Lori
Counselor
Walmer, April
First Grade Teacher
Waters, Sandy
Second Grade Teacher
White, Michaela
Teacher
Young, Jasmine
Fifth Grade GTE Teacher